Wypożyczalnia sprzętu MIL-MED zaopatruje klientów w sprzęt medyczny niezbędny do leczenia i rehabilitacji w domu na terenie całego Śląska oferując także skuteczne metody rehabilitacji.

Posiadamy wysokie kwalifikacje zawodowe oraz duże doświadczenie, dlatego każda osoba może liczyć na profesjonalną pomoc. Rehabilitacja umożliwi odzyskanie jak największej sprawności po urazie, przebytej chorobie czy schorzeniach. Zapewniamy dostęp do zaawansowanych metod rehabilitacyjnych i konsultacji specjalistycznych na Śląsku, by każdy mógł otrzymać pomoc, jakiej potrzebuje. Zapraszamy do poznania naszej pełnej oferty.

Rehabilitacja Śląsk

Rehabilitacja medyczna Śląsk – na czym polega?

Rehabilitacja to kompleksowe i zespołowe działanie na rzez osoby o niepełnej sprawności fizycznej i psychicznej mające na celu przywrócenie jej pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności. WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia, określa ją jako działanie o charakterze kompleksowym, niezbędne podczas współczesnego procesu leczenia.

Nasz zespół specjalistów nie tylko pomoże w przywróceniu ogólnej sprawności, ale także w wypracowaniu zachowań, które zapobiegną powtórzeniu się negatywnych sytuacji w przyszłości.

Główne cele rehabilitacji to utrzymanie, poprawa lub uzyskanie pełnej sprawności fizycznej. W zależności od jej rodzaju, będzie pomagała w korygowaniu wad postawy, pobudzała lub poprawiała czynności układ nerwowego, sercowo-naczyniowego czy oddechowego, zapobiegała odleżynom, a także pomaga w przystosowaniu osób trwale niepełnosprawnych do samodzielnego życia.

Rehabilitacja Śląsk

Rehabilitacja Śląsk – rodzaje świadczonych usług w 2023

Rehabilitacja prowadzona na Śląsku przez naszych wykwalifikowanych specjalistów jest podzielona ze względu na zadania, jakie ma spełniać.

  • Rehabilitacja medyczna – inaczej lecznicza, jej celem jest przywrócenie zdrowia i niwelowanie zmian wywołanych przez urazy lub choroby. Wykorzystuje się różne formy aktywności fizycznej i psychicznej, w tym fizjoterapię (np. masaż, fizykoterapia, kinezyterapia), terapię zajęciową, psychoterapię i zaopatrzenie ortopedyczne.
  • Rehabilitacja społeczna – usługa jest skierowana do osób niepełnosprawnych i ich otoczenia, by osoba dotknięta problemem mogła uzyskać samodzielność społeczną. Operuje się głównie na działaniach integracyjnych i edukacyjnych.
  • Rehabilitacja zawodowa – może przybrać np. formę poradnictwa zawodowego i polega na usprawnieniach pozwalających na aktywację zawodową.

Rehabilitacja ze względu na przywracanie sprawności określonym narządom i układom.

Zainteresowany rehabilitacją na Śląsku?

Skontaktuj się z nami, zaproponujemy najbardziej skuteczne metody rehabilitacji.

Zalety rehabilitacji w MIL-MED

Jeśli chcesz szybko i bezpiecznie powrócić do utraconej prawności ruchowej pod okiem najlepszych specjalistów, umów się na wizytę prywatnie, która jest często dostępna w krótszym czasie i nie wymaga żadnych skierowań.

Domowa rehabilitacja czyli możliwość dojazdu do pacjenta na Śląsku

Rozumiemy to, że wielu pacjentów może mieć trudności z transportem do miejsca pracy rehabilitantów, dlatego oferujemy dojazd pod wskazany adres. Rehabilitacja domowa wiąże się z licznymi korzyściami dla pacjenta, stanowiąc wygodne i oszczędzające czas rozwiązanie. Nie odbiega ona od standardów usług prowadzonych w placówce lub w gabinecie, ponieważ jest prowadzona przez naszych wysoce wykwalifikowanych i doświadczonych rehabilitantów.

Rehabilitacja Śląsk – usługi na najwyższym poziomie

Wychodząc naprzeciw naszym klientom, oferujemy usługi rehabilitacji dla dzieci, osób starszych, długoterminowe, fizykoterapii w naszej placówce na terenie Śląska oraz z możliwością dojazdu pod wskazany adres. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami, by uzyskać więcej informacji i umówić się w dogodnym dla ciebie terminie.

Rehabilitacja Wodzisław Śląski

Kompleksowość

Zapewniamy kompleksowe wsparcie dla pacjentów, którzy utracili sprawność, oferując wiele metod rehabilitacji dopasowanej do potrzeb.

Fachowe podejście

Nasza wykwalifikowana kadra posiada wieloletnie doświadczenie i niezbędne kwalifikacje zawodowe.

Skuteczność

Korzystając z naszych usług będziesz mieć pewność, że uzyskasz jak największą sprawność fizyczną i psychiczną.

Indywidualne podejście

Rehabilitant poświęci całą uwagę na diagnostykę problemu i dobierze sposób leczenia indywidualnie, by zapewnić najlepsze efekty.

Bez wychodzenia z domu

Oferujemy możliwość skorzystania z usług w zaciszu swojego domu. To wygoda i oszczędność czasu szczególnie dla pacjentów z ciężkimi urazami.

Nowoczesne metody

Oferujemy nowoczesne i skuteczne metody terapii wraz z wykorzystaniem wysokiej klasy sprzętu rehabilitacyjnego.

Inny sprzęt medyczny do wynajęcia

Koncentratory tlenu

Łóżka rehabilitacyjne

Pulsoksymetry

Aparaty CPAP

Balkoniki, chodziki

Kule ortopedyczne

Wózki inwalidzkie

Szyny rehabilitacyjne

Materace ortopedyczne